Słuchawki z mikrofonem – jaki zestaw wybrać?

sluchawki z mikrofonem linkart sklep komputerowy rtv agd uslugi informatyczne klaj krakow rzeszow (3)
Słuchawki z mikrofonem

Słuchawki z mikrofonem to absolutne ’must have’ narzędzie do pracy i nauki zdalnej. Zestawy takie występują w wersjach z kilkoma różnymi złączami (końcówkami).
Poniżej przedstawiamy różnice między słuchawkami na USB, Jack, hybrydowymi oraz Bluetooth.

1/ Słuchawki z mikrofonem na USB

Słuchawki na USB dają duży komfort, gdyż nie wymagają żadnych dodatkowych urządzeń. Wystarczy je podłączyć i już można cieszyć się dźwiękiem niezakłóconym przez hałas z otoczenia.
Zobacz przykładowy zestaw!

2/ Słuchawki z mikrofonem na gniazdo Jack

Zdecydowanie starsze rozwiązanie to słuchawki na gniazdo typu mini-jack 3,5 mm. Tutaj pojawia się jednak drobny problem. Mianowicie, starsze karty dźwiękowe posiadają dwa osobne wyjścia na słuchawki i mikrofon – tzw. stereo mini-jack 3,5 mm (2 końcówki).

sluchawki z mikrofonem linkart sklep komputerowy rtv agd uslugi informatyczne klaj krakow rzeszow (3)
Schemat mini-jacka

Zobacz przykładowy zestaw!

Nowe rozwiązania w kartach dźwiękowych to jedno złącze typu czteropinowy Jack.

sluchawki z mikrofonem linkart sklep komputerowy rtv agd uslugi informatyczne klaj krakow rzeszow (3)
Schemat czteropinowego Jack’a

W tym przypadku mamy do wyboru całą gamę zestawów słuchawkowych.
Zobacz przykładowy zestaw!

3/ Słuchawki z mikrofonem na mini-jack + USB

Trzecie rozwiązanie to hybryda, która stanowi kompromis pomiędzy złączem mini-jack 3,5 mm, a złączem typu USB.  Istnieje sporo zestawów, gdzie przewód zakończony jest końcówką mini-jack 3,5 mm, a w zestawie otrzymujemy dodatkowy adapter USB.
Zobacz przykładowy zestaw!

4/ Słuchawki z mikrofonem na Bluetooth

Ostatnia grupa to słuchawki bezprzewodowe. Najpopularniejszym rozwiązaniem w tym przypadku jest bluetooth. Technologia bluetooth wykorzystuje sygnał radiowy o małej mocy i jest używana do cyfrowego przesyłania dźwięku. Minusem bluetooth jest ograniczony zasięg, który występuje również w przypadku słuchawek działających na podczerwień. Zdecydowanie praktycznym aspektem technologii bluetooth jest przenośność urządzeń. Takie słuchawki można użyć podczas spaceru lub w samochodzie. Bluetooth jest technologią radiową więc linia wzroku nie jest wymagana. Zatem można słuchać muzyki za pomocą telefonu bez konieczności wyjmowania go z kieszeni.
Zobacz przykładowy zestaw!

Do pracy zdalnej i nauki online zdecydowanie polecamy słuchawki nauszne, które obejmują całość małżowiny usznej i ściśle przylegają do głowy. Ten typ budowy dodatkowo izoluje dźwięki pochodzące z otoczenia, co zmniejsza ilość niepożądanych podczas pracy bodźców 😊

Jeśli nadal zastanawiasz się nad wyborem słuchawek, zapytaj naszego konsultanta 😊

#zasilaczUPS #ochronaKomputera #doCentrumDanych #doMonitoringu #doGamingu #dlaGrafika #zestawMultimedialny #sklepKomputerowyLinkart #serwisKomputerowy #sieciKomputerowe #odzyskiwanieDanych #klaj #niepolomice #tarnow #krakow #wieliczka  #oswiecim #bochnia #malopolska #linkart #AiO #dlaFirm #dlaBiura #dlaEdukacji #dlaUrzedu #dlaSzkol #naprawyRTV #serwisRTV #AGD #laptopy #komputery #uslugiInformatyczne #pracaZdalna #tanieDrukarki #naukaZdalna #gryPlanszowe #gryKarciane #sluchawkiNauszne #sluchawkiZmikrofonem

Udostępnij tą stronę przez:
komputer na raty zakupy na raty linkart commpol sprzedaz ratalna sprzet komputerowy laptop na raty (1)