Jaką drukarkę wybrać?

Obecnie #pracaZdalna i #naukaWdomu są na porządku dziennym. Podstawowym medium jest komputer i szybkie łącze internetowe. Jednak niektóre treści warto wydrukować, by móc wstać od komputera, podkreślić, wielokrotnie przeczytać. Jeśli nie posiadasz jeszcze drukarki, to zapewne zastanawiasz się nad optymalnym wyborem sprzętu. Pomożemy 🙂

praca zdalna koronawirus w Polsce laptopy komputery uslugi informatyczne Linkart Sklep komputerowy serwis komputerowy oprogramowanie RTV AGD drukarki krakow tarnow oswieci

Najogólniej ze względu na sposób druku mamy do wyboru trzy rodzaje drukarek: atramentowe, laserowe oraz igłowe.

Nauka i praca

Drukarka atramentowa świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie nie będzie zbyt intensywnie eksploatowana, na przykład w domu czy w niewielkim biurze. Drukarka atramentowa jest dobrym rozwiązaniem dla uczniów i studentów. Warto jednak przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby urządzenie posiadało również funkcję skanowania i kopiowania. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz powierzchnię użytkową miejsca do nauki, czy pracy. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości wydrukach w kolorze – zdjęć, grafik, tabeli, czy wykresów, to drukarka atramentowa sprawdzi się idealnie. Tusze wysokiej jakości zapewnią bogatą głębię kolorów gotowym wydrukom. Należy pamiętać, że drukarka atramentowa powinna wydrukować choć jedną kolorową stronę dziennie. Brak regularnego druku spowoduje wyschnięcie tuszu w kartridżu, co z kolei będzie wymagało zakupu nowego produktu. Eksploatacja drukarki atramentowej nie zawsze jest tania, dlatego w przypadku modeli HP polecamy w naszej firmie profesjonalną regenerację kartridży w przystępnych cenach.

Korporacje, banki – time is money

Drukarka laserowa świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w biurach czy korporacjach. Jest bardzo szybka. Pozwala na drukowanie nawet kilkudziesięciu stron w ciągu jednej minuty. Jeżeli drukujesz spore ilości dokumentów, faktur, raportów, a Twoja drukarka pracuje każdego dnia, 365 dni w roku, to zakup urządzenia laserowego jest rozwiązaniem optymalnym. Wszystko dzięki bardzo wydajnym tonerom, które pozwalają na drukowanie nawet kilkunastu tysięcy kartek A4! W sprzedaży są dostępne również kolorowe i wielofunkcyjne urządzenia laserowe. Z uwagi na wysokie koszty oryginalnych tonerów do większości modeli polecamy nie najtańsze, ale sprawdzone zamienniki dobrych marek takich jak Actis i Activejet. Można je nabyć w naszym sklepie stacjonarny lub internetowym.

Sprzedajemy drukarki używane igłowe i laserowe – są dostępne w sklepie stacjonarnym Zadzwoń, a my zajmiemy się bezpiecznym doręczeniem.

Niezwykle przydatną funkcją drukarek jest opcja automatycznego lub manualnego druku dwustronnego czyli duplex. Jeśli drukujesz dokumenty wielostronicowe opcja automatycznego duplexu zaoszczędzi Twój czas marnotrawiony wcześniej na przekładanie kartek. Poza tym niewątpliwie i przy okazji ocalisz też kilka drzew zużywając mniejsze ilości papieru.

Magazyny i hurtownie

Trzecim i najstarszym typem drukarek są drukarki igłowe. Wykorzystują do druku taśmę barwiącą. Główną jej zaletą jest niski koszt eksploatacji i możliwość drukowania na papierze samokopiującym. Najczęściej w drukarkach igłowych stosuje się papier ciągły z obustronną perforacją. Pozwala to na drukowanie bardzo długich tabel bez konieczności numerowania stron. Stosowane są głównie w magazynach, sklepach i hurtowniach. Możliwy jest jedynie druk czarno-biały. Są dość głośne w użytkowaniu. Drukarki igłowe nie posiadają duplexu, opcji ksera, ani skanowania, za to są bardzo wytrzymałe na różne niedogodności temperatury i wilgotności.

Nadal zastanawiasz się nad wyborem drukarki?
Zapytaj naszego konsultanta 🙂

#zasilaczUPS #ochronaKomputera #doCentrumDanych #doMonitoringu #doGamingu #dlaGrafika #zestawMultimedialny #sklepKomputerowyLinkart #serwisKomputerowy #sieciKomputerowe #odzyskiwanieDanych #klaj #niepolomice #tarnow #krakow #wieliczka  #oswiecim #bochnia #malopolska #linkart #AiO #dlaFirm #dlaBiura #dlaEdukacji #dlaUrzedu #dlaSzkol #naprawyRTV #serwisRTV #AGD #laptopy #komputery #uslugiInformatyczne #pracaZdalna #koronawirusWpolsce #tanieDrukarki #naukaZdalna

Udostępnij tą stronę przez:
komputer na raty zakupy na raty linkart commpol sprzedaz ratalna sprzet komputerowy laptop na raty (1)